Inloggen

Wachtwoord vergeten?


Heb je nog geen account?
Maak er dan een aan
Mijn favorieten
Er zijn nog geen favorieten toevoegd

Masterclass Internationaal management

HBO-opleiding
XOIMAS003
6 maanden
HBO

Beroepsbeeld: waar werk je en wat doe je?

In zes maanden klaar voor de internationale markt
Heb je in je functie te maken met internationaal management, bijvoorbeeld met internationale financiële en handelstransacties? En wil je deze activiteiten op managementniveau kunnen ontwikkelen en structureel uitbouwen? Kies dan voor deze -masterclass! In slechts zes maanden ben je klaar voor de internationale markt. Je kunt er echter ook voor kiezen om nog drie maanden langer te studeren voor het examen Exportmanagement (Fenedex B). Slaag je hiervoor, dan heb je het officiële Fenedex-diploma Exportmanagement (Fenedex B) op zak! De is de enige opleider waar je deze masterclass via flexibel afstandsonderwijs kunt volgen.

Daarom kies je voor deze opleiding
  • In slechts 6 maanden alle kennis in huis.
  • is de enige in Nederland die deze opleiding aanbiedt.
  • Geeft vrijstelling bij MBA.

Voor wie is de masterclass Internationaal management bestemd
De masterclass Internationaal management is bestemd voor iedereen die te maken heeft met internationaal management en zijn kennis en vaardigheden op een hoger niveau wil brengen.

Je einddoel
Na het afronden van deze masterclass weet je precies wat er allemaal komt kijken bij internationaal zakendoen. Bovendien weet je je kennis te vertalen naar en toe te passen in de praktijk van het bedrijf waar je werkt.

Heb je interesse in deze masterclass? of schrijf je direct in

Opleidingsinhoud

Inhoud van de masterclass Internationaal management
De masterclass Internationaal management is zeer praktijkgericht. Je werkervaring gebruik je bij je studie en wat je leert in je opleiding, pas je meteen toe in je werk.

Je krijgt inzicht in alle facetten van internationaal management. Waar zitten de nieuwe afzetmarkten? Voor welke marktstrategie kan een bedrijf het beste kiezen om een positie op te bouwen? Zijn daarbij lokale partners nodig? Welke culturele gevoeligheden spelen er? Met welke regels en tarieven krijgt een bedrijf te maken? Hoe werkt de export door in de interne organisatie van een bedrijf? En hoe schrijf je een exportbeleidsplan? Het is maar een greep uit de vragen die in deze opleiding aan bod komen.

De opleiding (zonder Exportmanagement) bestaat uit zes onderdelen. Klik op een onderdeel voor meer informatie.

Internationalisering en het Nederlandse beleid
In dit onderdeel leg je de basis. Je leert waarom er internationale handel is en hoe deze is ontstaan. Ook leer je over de internationale handelspolitiek en krijg je meer inzicht in de internationale blokvorming. Aan de hand van een typologie leer je een indeling van de internationaliserende ondernemingen te maken. Uitgebreide aandacht is er voor de ontwikkeling van de Nederlandse export en internationalisering en voor de rol van de overheid. Uiteraard is er aandacht voor de rol van de Europese Unie (EU). Tot slot komen instellingen aan bod die van belang zijn voor internationale ondernemingen.

Internationale bedrijfsvoering en strategie
In dit deel staat de internationaliserende onderneming centraal. Je leert de belangrijkste redenen voor een onderneming om te gaan exporteren. Je leert primaire en secundaire doelstellingen vaststellen en kunt een missie en een businessdefinitie formuleren. Ook leer je welke informatie nodig is voor landenselectie en waar deze gevonden kan worden. Het concurrentiebeleid komt uiteraard uitgebreid aan bod. Je leert een markt segmenteren. Je weet welke segmenten gekozen moeten worden als doelmarkten en kunt bepalen welke posities in die doelmarkten moeten worden ingenomen. Tot slot leer je de consequenties van het exportbeleid voor de (internationale) bedrijfsvoering aangeven.

Entreestrategieën, strategisch exportmanagement en culturele valkuilen
Internationaliseren kan op verschillende manieren plaatsvinden. Vanuit het thuisland, maar ook direct op de buitenlandse markt. In dit onderdeel doe je kennis op van de verschillende manieren van exporteren en leer je een verantwoorde keuze te maken voor een entreestrategie. Je doet kennis op over produceren in het buitenland (licentie, franchising, contract manufactoring, assembleren) en over de keuze van het distributiekanaal. Ook leer je over e-commerce en de toegevoegde waarde voor het internationaal ondernemen.

Je leert hoe strategie ontwikkeld wordt via interne en externe analyse, SWOT, ondernemingsstrategie en het exportbeleidsplan. Ook doe je kennis op over (export)marketing in relatie tot strategisch exportmanagement. Na het afronden van dit onderdeel ben je in staat het internationaal beleidplanningsproces op te zetten en kun je voorstellen doen voor een effectieve implementatie.
Bij het exporteren krijg je uiteraard te maken met de lokale gebruiken. In dit onderdeel is dan ook uitgebreide aandacht voor het omgaan met andere culturen, interculturele communicatie en onderhandeling.

Financieel beleid en logistiek
In dit onderdeel komen alle aspecten van het financieel beleid bij een internationaliserende onderneming en de organisatie daarvan aan bod. Na het afronden van dit deel heb je kennis van cashmanagement, valutarisico’s, debiteurenbeleid, internationaal betalingsverkeer, exportfinanciering, balansfinanciering, exportkredietverzekeringen, betalingscondities en de meest voorkomende garanties. Je kunt het financiële beleid voor een internationale onderneming formuleren. Bovendien doe je kennis op van logistiek op strategisch, tactisch en operationeel niveau. Na afloop kun je het logistieke beleid voor een internationale onderneming formuleren.

Douanebeleid, juridische aspecten en het exportbeleidsplan
Bij het internationaal handelen krijgt een bedrijf onvermijdelijk te maken met de douane en andere juridische zaken. Het is van groot belang voor een manager om hier kennis van te hebben. Onderwerpen die in dit deel aan bod komen, zijn o.a. het basisdouanerecht, douanewaarde, tariefmaatregelen, tariefvrijstellingen, formaliteiten en administratie. Na het afronden van dit onderdeel kun je het douanebeleid van een internationale onderneming formuleren.
In dit onderdeel doe je ook kennis op van overeenkomsten, algemene voorwaarden en intellectuele eigendomsrechten. Bovendien leer je meer over geschillenbeslechting en productaansprakelijkheid. Na het afronden van dit onderdeel ben je in staat het juridisch beleid voor een internationale onderneming te formuleren. Ook het exportbeleidsplan komt uitgebreid aan bod. Je leert exportmarketingdoelstellingen opstellen, een strategiekeuze maken, een exportbeleidsaudit maken en een exportbeleidsplan formuleren.

Vooropleiding

Om het examen Exportmanagement te kunnen afleggen, moet je minimaal een HAVO-opleiding (of MBO-4) hebben gevolgd. Daarnaast is het aanbevolen dat je voldoende ervaring hebt opgedaan in een commercieel-administratieve functie en ten minste één moderne taal actief beheerst.

Opleidingsduur

6 maanden

Kosten

Lesgeld: 6 x € 149,50 p/m

Gratis informatie aanvragen

Op dit moment zijn er geen instellingen bij ons bekend, die deze opleiding (nog) aanbieden.

Om jou toch zo goed mogelijk van dienst te kunnen zijn, hebben we een overzicht met soortgelijke opleidingen, die mogelijk interessant voor je zijn.

Bekijk de soortgelijke opleidingen