Algemene informatie over de cursus
Transfer Pricing & Intangibles – een van de belangrijkste aandachtsgebieden binnen Transfer Pricing
Aangezien we steeds meer opschuiven naar een kennisgebaseerde en servicegerichte economie, maken immateriële activa zoals handelsmerken, patenten, kennis en technologie een steeds belangrijker deel van de ondernemingswaarde uit. Het juist belasten en waarderen van immateriële activa is daarom van essentieel belang.
Transfer Pricing & Intangibles – een voortdurend strijdtoneel
Immateriële activa zijn een zeer belangrijk aandachtsgebied binnen Transfer Pricing. De definitie en waardering van immateriële activa voor Transfer Pricing doeleinden staan evenwel onder druk vanwege het gebrek aan (inter)nationale richtlijnen. De uitkomsten van het OECD project over immateriële activa zullen daarom vérstrekkend zijn. Daarmee is het project over immateriële activa een van de meest uitdagende en ambitieuze projecten die de OECD tot nu toe heeft ondernomen.
Inhoud van de cursus
In deze unieke schriftelijke en online opleiding behandelen de auteurs/docenten immateriële activa vanuit het complementaire perspectief van Transfer Pricing en waardering. Aangezien er geen eenduidige definitie van Intellectual Property (IP) en andere intangibles in gebruik is - noch bij de belastingdiensten noch bij de OECD - hanteren de docenten een raamwerk waarin de verschillende karakteristieken van immateriële activa gevat worden. Bovendien worden de methodes besproken die door de OECD zijn vastgesteld voor het arm's length vaststellen van de prijzen of de waardering van intra-group transacties van immateriële activa, als ook de implementatie van deze methodes.
Duur van de cursus
7 weken
Kosten van de cursus
De kosten van de schriftelijke opleiding Transfer Pricing & Intangibles bedragen € 2.180,- (excl. 9% BTW) per persoon.
Bijzonderheden
IMF Academy is gespecialiseerd in het ontwikkelen en uitgeven van (veelal schriftelijke) cursussen en opleidingen. Deze sluiten direct aan bij het belangstellingsniveau van professionals en bestrijken onder meer het Security, Financiële, Logistieke, HRM en IT-vakgebied. IMF is al meer dan 30 jaar actief op de Nederlandse markt en sinds 18 jaar ook internationaal. De internationale cursussen en opleidingen worden in meer dan veertig landen verkocht.
Plaatsen / leslocaties
Zelfstudie