Beroepsbeeld: waar werk je en wat doe je?
Een goed product verkoopt zichzelf zelden. Er moet iemand zijn die de klant vindt, vertrouwen wint en uiteindelijk de deal sluit. Bij de versnelde MBO International Business & Sales leer je hoe bedrijven aan klanten komen en hoe zij daar omzet uit halen. Daarnaast leer je veel over marketing en business opzetten.Bij EuroCollege behaal je in twee intensieve jaren het landelijk erkende mbo-4-diploma Junior accountmanager, CREBO 25877. Je begint met een brede commerciële basis, zodat je eerst ontdekt waar je goed in bent en wat je aanspreekt. Daarna verdiep jij je in vier richtingen: Makelaardij & Vastgoed, Sales & Accountmanagement, Digital Business & AI of Internationaal Ondernemen. Dit zijn inhoudelijke EuroCollege-richtingen binnen dezelfde erkende opleiding. Welke richting je ook kiest, de officiële kwalificatie Junior accountmanager en het diploma blijven hetzelfde.
Je hoeft nu nog niet te weten wat er straks op jouw visitekaartje staat. Het is wel belangrijk dat je ambitie hebt. Houd je van afwisseling, werk je graag met mensen en vind je het prettig om naar een doel toe te werken, dan past deze studie bij je.
Opleidingsinhoud
Je onderzoekt markten en doelgroepen, voert verkoopgesprekken en presenteert je voorstel aan mensen die er kritisch naar kijken. Daarna reken je door wat een deal werkelijk oplevert: wat blijft er over als alle kosten eraf zijn? Je leert offertes opstellen en online campagnes maken waar ook echt reactie op komt.Tijdens de opleiding pitch je een eigen businessidee aan ondernemers uit ons netwerk. Zij zijn niet uit op een mooi verhaal; ze prikken door zwakke aannames heen en leggen je plan naast de cijfers. Dat is ongemakkelijk, en precies daarom leerzaam. Binnen een uur weet je of je idee overeind blijft.
Je werkt aan commerciële vraagstukken van bedrijven, met deadlines die niet verschuiven omdat het jou even niet uitkomt. Een opdrachtgever wil een voorstel dat werkt; hoeveel moeite het je heeft gekost, is voor hem niet interessant.
Soms deugt je plan niet. Dan incasseer je de kritiek, begin je opnieuw en lever je alsnog wat je hebt beloofd. Je docent helpt je te zien waar het misging, zodat je de tweede poging beter aanpakt dan de eerste. Daar ligt het verschil tussen school en de praktijk: hier krijg je de kans om het goed te maken.
Toelatingseisen: wat heb je nodig?
Je kunt starten met de opleiding als je:- Een vmbo-diploma hebt behaald (kader, gemengd of theoretisch);
- Of een overgangsbewijs hebt van havo 3 naar havo 4 of vwo 3 naar vwo 4;
- En gemotiveerd bent en bereid bent om hard te werken.
Kosten
Een MBO opleiding bij EuroCollege duurt 2 jaar. Dit zijn de jaarlijkse opleidingskosten voor 2021/2022:- 1e jaar MBO: € 19.995,-;
- 2e jaar MBO: € € 19.995,-.
