Algemene informatie over de cursus
Tijdens onze training PRINCE2 Agile Foundation maak je kennis met een werkwijze waarmee je je projecten flexibeler kunt opzetten en managen. Je leert een internationaal erkende methode kennen die de laatste inzichten combineert met de meest gebruikte generieke projectmanagement methode tot nog toe. Bovendien kun je na afloop een officieel en internationaal erkend certificaat behalen.Leerdoelen van de PRINCE2 Agile Foundation training
Na het volgen van deze training:
- begrijp je de belangrijkste concepten met betrekking tot de agile mindset, projectmanagement en organisatieverandering;
- begrijp je de PRINCE2 Agile-processen, agile workshops en de toepassing ervan;
- herinner je je de PRINCE2 Agile-principes, practices en artefacten en je begrijpt de rol hiervan in een agile-context;
- begrijp je de integratie van PRINCE2 Agile in de bredere context;
- ben je voorbereid op het PRINCE2 Agile Foundation examen. Aanvullend zelfstudie nodig.
Studiebelasting en lesmethode
De training bestaat uit een gedeelte theorie, interactie en oefeningen en een casus aan de hand waarvan je met de behandelde materie aan de slag gaat.
De studiebelasting bestaat uit voorbereiding per les en studie voor het examen na afloop van de training. Je kunt zelf aan de slag met e-learning oefeningen en het lesboek. De studiebelasting is in totaal circa zestien tot twintig uren buiten de lesuren.
Het trainingsmateriaal is Nederlandstalig en bestaat uit de presentatie, een casus, opgaven en antwoordenindicaties. Daarnaast krijg je toegang tot onze e-learning met oefenexamenvragen en ontvang je de officiële, digitale Nederlandstalige PRINCE2 Agile manual. Je kunt dit e-book ook gebruiken voor de PRINCE2 Agile Practitioner training.
Examen
Na afloop ben je grotendeels voorbereid op het officiële PeopleCert examen PRINCE2 Agile Foundation. Het examen duurt één uur en bestaat uit 50 multiplechoice-vragen. Om te slagen moet je hiervan 60% goed beantwoorden. Je ontvangt een certificaat van deelname bij 75% of meer aanwezigheid en een digitaal PeopleCert certificaat bij het slagen voor het examen. De exameneisen zijn ontwikkeld door en worden verstrekt met toestemming van PeopleCert.
The PRINCE2® Agile Foundation course is provided by Forsa Advies, an ATO of PeopleCert. PRINCE2® is a registered trademark of the PeopleCert group. Used under licence from PeopleCert. All rights reserved.
Doelgroep
Deze cursus is bestemd voor iedereen die bekend is met de PRINCE2-methodiek en behoefte heeft aan handvatten om PRINCE2-projecten te managen in combinatie met Agile-concepten. Ook is de cursus geschikt voor hen die bekend zijn met Agile en Agile-projecten willen versterken door PRINCE2 toe te voegen.
Voorkennis
Enige kennis van de PRINCE2- of Agile-methodiek is aanbevolen.
Duur
Deze training bestaat uit twee dagen.
Groepsgrootte
De maximale groepsgrootte bedraagt twaalf deelnemers.
Certificaat
Na afloop ben je grotendeels voorbereid op het officiële PeopleCert examen PRINCE2® Agile Foundation. Het examen duurt 1 uur en bestaat uit 50 multiplechoicevragen. Om te slagen moet je hiervan 55% goed beantwoorden. Je ontvangt een certificaat van deelname bij 75% of meer aanwezigheid en een digitaal PeopleCert certificaat bij het slagen voor het examen. De exameneisen zijn ontwikkeld door en worden verstrekt met toestemming van PeopleCert. Je hebt een jaar de tijd om het examen op een tijdstip en locatie van jouw keuze af te leggen.
