Algemene informatie over de cursus
De cursus ITIL 5 Strategy (inclusief examen) helpt je om strategische keuzes beter te onderbouwen en verbinding te maken tussen businessdoelen, digitale mogelijkheden en dagelijkse uitvoering. De cursus behandelt de belangrijkste ITIL-concepten vanuit strategisch perspectief. Je leert over digital strategy, vision, purpose, values, digital transformation en strategie in een VUCA-omgeving. Ook komen de ITIL Four Dimensions of Product and Service Management, het ITIL Value System, het ITIL Strategy Management Model, de Strategy Development Lifecycle en de Strategy Implementation Lifecycle aan bod. Daarnaast kijk je naar duurzame strategie, strategische capabilities, governance, risk management, AI, DevOps en PRINCE2.Tijdens de cursus oefen je met scenario’s, kennisvragen en examengerichte opdrachten. Daarbij gebruik je onder meer de ITIL Car Rental-case om afwegingen te maken rond digitale strategie, duurzaamheid, AI, governance, strategische keuzes, implementatie en continue aanpassing. Zo pas je de stof direct toe op herkenbare praktijksituaties en bereid je je gericht voor op het officiële examen. Het examen ITIL Strategy is een van de twee examens die je moet behalen om de designation ITIL Strategic Leader te verkrijgen en leg je op de laatste dag af.
Na afloop kun je ITIL 5 Strategy toepassen om digitale strategieën te ontwikkelen, te beoordelen en te vertalen naar uitvoerbare initiatieven. De cursus bereid je voor op het officiële ITIL 5 Strategy examen en het bijbehorende certificaat.
The course ITIL 5 Strategy (inclusief examen) is provided by Global Knowledge, an ATO of PeopleCert. ITIL is a registered trademark of the PeopleCert group. Used under licence from PeopleCert. All rights reserved.
Doelgroep
The cursus is bedoeld voor iedereen die betrokken is bij strategische keuzes rond digitale producten, services en technologie, zoals IT-managers, servicemanagers, productmanagers, consultants, enterprise architecten, businessanalisten en portfolio- of programmamanagers.
Voorkennis
De volgende voorkennis is vereist: ITIL 5 Foundation. Het cursusmateriaal is in het Engels. Een goede beheersing van de Engelse taal is vereist.
Duur
De cursusduur is drie dagen.
Groepsgrootte
De maximale groepsgrootte bedraagt twaalf deelnemers.
Certificaat
Na de cursus kunt u deelnemen aan het examen. De examenkosten zijn bij de prijs inbegrepen.
